Mirasımız

Mirasımız

1989

Bir Hong Leong yan kuruluşu olarak kurulan CDL Hotels International, ilk 6 Asya otelini satın aldı.

1993

Şirket, 548 odalı Millennium Gloucester Hotel London Kensington’u satın aldı ve Yeni Zelanda’daki 13 otel zincirinin kontrolünü ele geçirdi.

1994

CDL, Millennium Hilton ve Millennium Broadway Hotel New York’u satın alarak ABD pazarına girdi.

1995

CDL, Copthorne Hotels’i Aer Lingus’tan 219 milyon £ karşılığında satın aldı ve yeni küresel otel markası Millennium Hotels And Resorts’u piyasaya sürdü. Bu süre zarfında, Grup 21 otelle Yeni Zelanda’nın en büyük otel sahibi olur ve New York’taki Plaza Hotel’in kontrol hissesini satın alır (hisseler 2004 yılında önemli bir işlemde satılmıştır).

1996

Millennium & Copthorne Hotels plc (M&C) Londra Borsası’nda işlem görmektedir. Aynı yıl InterContinental’den Millennium Hotel London Mayfair’i ve Fransa ve Almanya’daki otelleri satın aldı.

1997

M&C, Executive Travel Hotel Awards’da “Yılın En İyi İngiltere Otel Grubu” seçildi.

1999

Yeni Zelanda ve Asya’da başka otel alımları da yapan CDL’nin Asya ve Avustralya otelleri M&C tarafından satın alınarak küresel bir otel sahibi / işletmecisine dönüştürüldü. Aynı yıl M&C, ABD’deki 5 yıldızlı Seoul Hilton ve Regal otel zincirini satın aldı.

2000

M&C, İngiltere’de Millennium Madejski Hotel Reading adlı ilk yönetim sözleşmesini açtı. Aynı yıl M&C, Almanya’nın en büyük ve en prestijli otel şirketlerinden biri olan Maritim Hotels ile küresel bir stratejik pazarlama ortaklığı anlaşması imzaladı.

2001

M&C, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki çeşitli yönetim sözleşmeleri ile Orta Doğu’daki genişlemesine başladı.

2006

M&C, Singapur’da çığır açan bir konaklama gayrimenkul yatırım ortaklığı olan CDL Hospitality Trusts’ın (CDLHT) ilk halka arzıyla Singapur varlıklarını yeniden yapılandırıyor. Grup, Orchard Hotel, M Hotel, Copthorne King’s Hotel ve Grand Copthorne Waterfront Hotel’deki hisselerini satar ve geri kiralar. Grup ayrıca CDLHT’nin% 39’unu satın aldı (2010’da% 35’e seyreltildi). Aynı yıl, Grup Çin’e ilk hamlesini yaparak Grand Millennium Shanghai Hongqiao’yu yönetim sözleşmesi kapsamında açtı.

2007

Grup, Çin’in ikinci kademe şehirlerinden bazılarında karma kullanım mülkleri (oteller dahil) geliştirmek için 50/50 ortak girişimi olan First Sponsor Capital Limited’in kurulmasıyla Çin’deki faaliyetlerini hızlandırdı.

2008

Küresel finans piyasaları, Lehman Brothers’ın çöküşünden ciddi şekilde etkilenerek, özellikle New York ve Singapur’da gelirleri etkileyen hızlı ve derin bir resesyona yol açtı. Gelir kaybına rağmen, Grup, 2004 yılında Plaza Hotel’in CDLHT işlemi ve satışından sonra sağlam sahibi / işletmeci iş modelini ve düşük net borç seviyelerini yansıtan, sonraki kargaşa boyunca kârlı olmaya devam etmektedir.

2010

Grup, Singapur’da yeni markası Studio M’yi başarıyla piyasaya sürdü. Otel, yeni bir otel için alışılmadık bir durum olan lansmandan sonraki üç ay içinde FAVÖK pozitif hale gelir. Aynı yıl, Grup ödüllü Grand Millennium Beijing’in% 70 çoğunluk hissesini satın alarak Çin’e olan bağlılığını güçlendirdi.

2011

Grup, Studio M’yi CDLHT’ye satıp geri kiralamak ve Grand Millennium Hotel Kuala Lumpur’un bitişiğinde bir arazi parselini satmak olmak üzere iki önemli varlık yönetimi işlemini tamamlar. Siteyi kat mülkiyeti haline getirmek için Singapur’daki Copthorne Orchid Oteli’ni kapatır ve sahip / operatör stratejisinin esnekliğini daha da gösterir. Aynı yıl M&C, Tokyo’nun prestijli Ginza bölgesinde bir arsa satın aldı ve Japon başkentinde ilk otelini inşa edeceğini duyurdu.

2012

Grup, güçlü işletme performansını ve varlık yönetimi faaliyetlerinden elde ettiği kazançları yansıtan 31 Aralık 2011 tarihinde sona eren yıl için rekor gelir ve kar açıklıyor.

2019

Grup, ana şirketi CDL tarafından yapılan özelleştirme uygulamasının ardından Ekim ayında Londra Borsasından çıkarıldığını duyurdu.